Roll of Honour

Game title
(Designer)
Date P/C   Easy Hard
Free Enterprise Zone
(Martinu/Granite Q)
30th June -
3rd Aug 2003
C Winner Great Cornholio Elf
Runner-up Caesar Philon TNT
Craft Centre
(Granite Q)
1st May - 
31st May 2003
P/C Winner Iko Andreas Hauffe
Runner-up Srooc9 Elf
Fayuum
(Granite Q)
1st February - 2nd March 2003 P/C Winner shaun Martinu
Runner-up TNT --
Prospector
(Granite Q)
12th-30th 
December 2002
P/C Winner Koppi Elf
Runner-up TNT Joshofet
Alexandria 3
Beauty Competition
(in-game mission) 
 19th Aug -
13th Oct 2001
C . Normal & Hard
Winner Vitruvius AIA
Runner-up Nimlot Persson 
Pharaoh Cup 2001
Overall result
  Normal Hard
Winner  homegrown  Andreas Hauffe
Runner-up Granite Q Elf
3rd Place  Cartouche Bee  Martinu
Hand of Bast
(Baltic)
4th May 2001
1 week
P Winner  homegrown  Martinu
Runner-up  Nimlot Persson  Merepatra
Chariot Island
(Baltic/Moquel)
27th April 2001
2 weeks
P Winner  Neferjili  Andreas Hauffe
Runner-up  Granite Q  Snowwolf
Bass Tournament
(Baltic)
20th April 2001
1 week
P Winner  homegrown  Andreas Hauffe
Runner-up  Nimlot Persson  Brugle
Canyon
(Baltic)
20th April 2001
2 weeks
P Winner  warrior  Andreas Hauffe
Runner-up  homegrown  Snowwolf
Gaza Garrison
(Baltic)
20th April 2001
3 weeks
P Winner  homegrown  Elf
Runner-up  warrior  Elizabeth
Pharaoh Cup 2001 .  Normal  Hard
Tribute
(Baltic)
8th-24th March
2001
P/C Winner Snowwolf Brugle
Runner-up homegrown Elf
Third Cataract
(Jayhawk/Baltic)
11th-24th February 2001 P Winner Martinu Max 
Runner-up Gomericus Andreas Hauffe
Feast or Famine
(Baltic/homegrown) 
20th Oct -
4th Nov, 2000
P/C Winner Gomericus Brugle
Runner-up GillBritannica Andreas Hauffe
Pharaolympics 2000
Overall result
  Normal Hard
Winner dancing Tomek
Runner-up Merepatra Max
3rd Place homegrown JWorth
Bury a Hero
(Baltic)
14th July 2000
1 week
P Winner dancing Max
Runner-up Mentuemhat XXV Plebus
Wadi Hussain
(Baltic)
7th July 2000
2 weeks
P Winner dancing Tomek
Runner-up homegrown Cornelius
Palatial Estates
(Baltic)
30th June 2000
1 week
P Winner dancing Brugle
Runner-up Merepatra JWorth
Hammanat
(Bradius/Baltic)
30th June 2000
2 weeks
P Winner Ahken Erik Hjortsburg
Runner-up bllah Plebus
TUNEL
(Baltic)
30th June 2000
2 weeks
P Winner n/c Tomek
Runner-up n/c JWorth
Drunkard's Dilemma
(Baltic)
23rd June 2000
1 week
P Winner Merepatra Tomek
Runner-up homegrown Plebus
Revenge
(Baltic)
23rd June 2000
2 weeks
P Winner(s) bllah Tomek
Max
Andreus Hauffe
Erik Hjortsburg
Runner-up Pounce the Unfortunate JimMRooney
Afhra-Deshala
(Baltic/Onoculator) 
23rd June 2000
4 weeks
P Winner light Vriesea
Runner-up JimMRooney Tomek
Foundation
(Baltic)
23rd June 2000
4 weeks
P Winner n/c Max
Runner-up n/c Tomek
Pharaolympics 2000    Normal  Hard
Dwa-Kemet
(Baltic)
21st April-
12 May 2000
P Winner Akhen Vriesea
Runner-up JimMRooney ToutEnCarton
Secret Mission
(SenetEr)
6th-21st April
2000
P Winner Merepatra Nerdicus
Runner-up Neferjili JWorth
Desert Survival
(Stringbags)
16th-31st March
2000
P Winner Isis JWorth
Runner-up Jlord SenetEr
Men-aten
(Baltic)
9-24th March
2000
P Winner homegrown JWorth
Runner-up -- Nerdicus
Serabit Khadim
(Baltic)
1st-10th March 2000 P Winner n/c Tomek
Runner-up n/c SenetEr

Prepared by Granite Q

n/c: no competition at this difficulty
-- : only one entry